a. has logged 98 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★
Edit this entry  
31
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★½
Edit this entry  
31
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
The Phone Call

The Phone Call

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Tammy

Tammy

2014
×
★★½
Edit this entry  
23
Passengers

Passengers

2016
×
★½
Edit this entry  
21
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★★
Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Transporter Refueled

The Transporter Refueled

2015
×
★★
Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
13
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★
Edit this entry  
26
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★½
Edit this entry  
14
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
The Giver

The Giver

2014
×
★★
Edit this entry  
04
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
31
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry