• The Green Knight

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Werewolves Within

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • Lupin III: The First

    ★★★★½

  • Black Christmas

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Promare

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Serenity

    ★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Master Z: Ip Man Legacy

    ★★★★

  • Venom

  • Apostle

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★

  • High Life

    ★★★★

  • Wild Rose

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Family

    ★★★½

  • Ready Player One

    ½

  • The Breaker Upperers

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★★½