Ben has logged 15 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dick

Dick

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Big Business

Big Business

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry