Sort by

Ben has logged 28 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
976-EVIL

976-EVIL

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Church

The Church

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rawhead Rex

Rawhead Rex

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Slugs

Slugs

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Gate

The Gate

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Life Is Sweet

Life Is Sweet

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mobile Suit Gundam F91

Mobile Suit Gundam F91

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack

Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry