• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Waiting for a Persona

  • Hillbilly Hell

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • BROCKHAMPTON ROADRUNNER: LIVE FROM THE CHAPEL

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Us Again

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • It Smiles in the Dark

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Figments

  • Boards

  • Tiny Jack in Apollonia

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Alien Xmas

    ★★★

  • A Teacher

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Sundried

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • On the Line

  • Slow Down

  • Rite of the Frogs

  • Hollywood

    ★★½

  • Defending Jacob

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • 2nd Guesses

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★

  • Pace

  • Guys Who Dance with Shadows

  • Mulan

    ★½

  • Come and Get Me

  • Purple Fuzz

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Cleaners

  • Emma.

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Cheer

    ★★★½

  • It Is What It Is

  • Long Happy Life

  • Fruitless Summer

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Making Of

  • Little Women

    ★★★★★

  • Matched

    ★★★★★

  • After She's Gone

  • 1917

    ★★★★½

  • KEEPING THE BAND

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Dreamweaver

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Befuddled

  • Clarice Lispector's Profile of Chosen Beings

  • Pique

  • The Hole

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jesus Is King

    ★★½