lucas has logged 25 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Purl

Purl

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Marguerite

Marguerite

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Serenity

Serenity

2019
×
Edit this entry  
19
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Paradise Lost

Paradise Lost

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Edit this entry  
13
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Pigeonhearts

Pigeonhearts

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry