• The Flash

  • The Batman

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Time Is Up

    ½

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • The Stranger by the Shore

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The King

  • Joker

    ½

  • A Rainy Day in New York

    ½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Promare

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Grinch

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Venom

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Fahrenheit 451

    ★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Dirty Computer

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★★

  • Follow the Roses

    ★★★★

  • Midnight Sun

    ½

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★

  • Bungo Stray Dogs: Dead Apple

    ★★★★

  • Mary Magdalene

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Peter Rabbit

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Tully

    ★★★★

  • Making Fun: The Story of Funko

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★½

  • American Animals

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★★