Sort by

Sarah has logged 53 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Body

The Body

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bingo Hell

Bingo Hell

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Funhouse

Funhouse

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
In a Stranger's House

In a Stranger's House

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Before Time

The Before Time

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo! and the Gourmet Ghost

Scooby-Doo! and the Gourmet Ghost

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Banishing

The Banishing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wildling

Wildling

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sator

Sator

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
Read the review Edit this entry  
25
The City of the Dead

The City of the Dead

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Temple Wood: A Quest for Freedom

Temple Wood: A Quest for Freedom

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
Dracula's Dilemma

Dracula's Dilemma

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lunch Ladies

Lunch Ladies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La Casa

La Casa

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Curse of Aurore

Curse of Aurore

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Columnist

The Columnist

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dark Waters

Dark Waters

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Monster from the Ocean Floor

Monster from the Ocean Floor

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghost Patrol

Ghost Patrol

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Conspiracy

The Conspiracy

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Garfield's Halloween Adventure

Garfield's Halloween Adventure

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Martyrs Lane

Martyrs Lane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Daphne & Velma

Daphne & Velma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tiny Toons Night Ghoulery

Tiny Toons Night Ghoulery

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Home Sick

Home Sick

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Smurfs: The Legend of Smurfy Hollow

The Smurfs: The Legend of Smurfy Hollow

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Halloween Tree

The Halloween Tree

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Boy Who Left Home to Find Out About the Shivers

The Boy Who Left Home to Find Out About the Shivers

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ouija Mummy

Ouija Mummy

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Superhost

Superhost

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crimewave

Crimewave

1985
×
Read the review Edit this entry  
04
Cobra Woman

Cobra Woman

1944
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Rue

Rue

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gas! -Or- It Became Necessary to Destroy the World in Order to Save It.

Gas! -Or- It Became Necessary to Destroy the World in Order to Save It.

1970
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Pumpkin of Nyefar

The Pumpkin of Nyefar

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry