Spencer Joseph has logged 244 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ema

Ema

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dr. Horrible's Sing-Along Blog

Dr. Horrible's Sing-Along Blog

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Clifford

Clifford

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Joe Dirt

Joe Dirt

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry