Spencer Joseph has logged 43 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Just For The Record: Conversations With And About

Just For The Record: Conversations With And About "Blue" Gene Tyranny

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
17 Again

17 Again

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Funny People

Funny People

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Ryuichi Sakamoto: Coda

Ryuichi Sakamoto: Coda

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Another Year

Another Year

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Life Is Sweet

Life Is Sweet

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vera Drake

Vera Drake

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Talk Radio

Talk Radio

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Topsy-Turvy

Topsy-Turvy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Catch That Kid

Catch That Kid

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Notebook

The Notebook

2004
×
Read the review Edit this entry  
10
Law of Desire

Law of Desire

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Broken Embraces

Broken Embraces

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★
Edit this entry  
03
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry