RSS feed for Dennis

Dennis has logged 30 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
God Made Them... I Kill Them

God Made Them... I Kill Them

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Targets

Targets

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★
Edit this entry  
27
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
California

California

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Alamo

The Alamo

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Sea Hawk

The Sea Hawk

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★
Edit this entry  
23
Trinity and Sartana Are Coming

Trinity and Sartana Are Coming

1972
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Panhandle 38

Panhandle 38

1972
×
★★★½
Edit this entry  
22
Charge!

Charge!

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kill the Wickeds!

Kill the Wickeds!

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Death Sentence

Death Sentence

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
El Dorado

El Dorado

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cutting Class

Cutting Class

1989
×
★★★½
Edit this entry  
17
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
What Women Want

What Women Want

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Edit this entry  
16
The Connection

The Connection

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Berserk!

Berserk!

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Watch Me When I Kill

Watch Me When I Kill

1977
×
★★★
Edit this entry  
12
I Am Sartana, Trade Your Guns for a Coffin

I Am Sartana, Trade Your Guns for a Coffin

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Tomb of Ligeia

The Tomb of Ligeia

1964
×
★★★★
Edit this entry  
02
Vampire in Venice

Vampire in Venice

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Death Rides a Horse

Death Rides a Horse

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry