RSS feed for Jen
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
05
Bird Box

Bird Box

2018
×
Edit this entry  
21
The Facility

The Facility

2012
×
Edit this entry  
21
The Woods

The Woods

2006
×
Edit this entry  
21
Devil May Call

Devil May Call

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
Carl

Carl

2012
×
Read the review Edit this entry  
19
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Edit this entry  
16
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★
Edit this entry  
13
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1925
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Edit this entry  
12
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
Edit this entry  
12
Freaks

Freaks

1932
×
Edit this entry  
11
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
Edit this entry  
11
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
Edit this entry  
10
Dracula

Dracula

1931
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
Edit this entry  
07
The House That Dripped Blood

The House That Dripped Blood

1971
×
Edit this entry  
06
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
Edit this entry  
05
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
Edit this entry  
04
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
Edit this entry  
02
The Man Who Laughs

The Man Who Laughs

1928
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
★★★
Edit this entry  
24
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
Edit this entry  
10
The Jackal

The Jackal

1997
×
Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Ghoulies II

Ghoulies II

1987
×
Edit this entry  
19
House II: The Second Story

House II: The Second Story

1987
×
Edit this entry  
18
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
Edit this entry  
16
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
Edit this entry  
16
Highlander 2: The Quickening

Highlander 2: The Quickening

1991
×
Edit this entry  
14
Highlander

Highlander

×
Edit this entry  
12
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
Edit this entry  
21
Ruin Me

Ruin Me

2017
×
Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
Edit this entry  
04
The First Purge

The First Purge

2018
×
Edit this entry  
01
Hansel and Gretel Get Baked

Hansel and Gretel Get Baked

2013
×
Edit this entry  
29
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
The Golem: How He Came Into the World

The Golem: How He Came Into the World

1920
×
Edit this entry