Sort by
  • Scott Pilgrim Takes Off

    ★★★★

  • Godzilla Minus One

    ★★★★★

  • Five Nights at Freddy's

    ★½

  • Saltburn

    ★★★★★

  • Ferrari

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • May December

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★★

  • boygenius: the film

    ★★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

    ★★★★★

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Talk to Me

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • Do Revenge

  • Carmen

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Skinamarink

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • OPAL

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Live from the Space Stage: A HALYX Story

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★½

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Eli

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • 1BR

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★