• Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★½

  • Antlers

    ★★★½

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★★★

  • Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Barbie: Big City, Big Dreams

    ★½

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★

  • Baby Oopsie

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Seance

  • The Djinn

  • Those Who Wish Me Dead

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Nobody

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Wrong Turn

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★½

  • The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Owners

  • The New Mutants

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • The Rental

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Scoob!

    ★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★½

  • The Dark and the Wicked

  • Corona Zombies

    ★★½

  • Scare Me

  • M.O.M. Mothers of Monsters

    ★½

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Don't Let Them In

  • The Invisible Man

    ★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★★½

  • Welcome to Chechnya

    ★★★★½

  • Downhill

    ★★★½

  • Relic

    ★★

  • Save Yourselves!

    ★½

  • Shirley

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Black Bear

    ★★

  • His House

    ★★★

  • Bad Hair

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★½

  • My Spy

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Yummy

    ★★

  • Michelle Wolf: Joke Show

    ★★★★