The has logged 135 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
First Man

First Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
The Oath

The Oath

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Red Pill

The Red Pill

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Breaking Brooklyn

Breaking Brooklyn

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Secret Santa

Secret Santa

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Festival

The Festival

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Omen III: The Final Conflict

Omen III: The Final Conflict

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Killjoy's Psycho Circus

Killjoy's Psycho Circus

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Killjoy Goes to Hell

Killjoy Goes to Hell

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The American Meme

The American Meme

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alpha

Alpha

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Predator

The Predator

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Who's Watching Oliver

Who's Watching Oliver

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Killjoy 3

Killjoy 3

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Killjoy 2: Deliverance from Evil

Killjoy 2: Deliverance from Evil

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Killjoy

Killjoy

2000
×
Read the review Edit this entry  
01
Lasso

Lasso

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Marine 6: Close Quarters

The Marine 6: Close Quarters

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Incubus

Incubus

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Death Spa

Death Spa

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Monster Party

Monster Party

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
Read the review Edit this entry  
31
The Devil's Doorway

The Devil's Doorway

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dark

The Dark

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nekromantik

Nekromantik

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Society

Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Dolls

Dolls

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cheap Thrills

Cheap Thrills

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry