RSS feed for Anis
  • Sex Life of Plants

    ★★

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★

  • To Steal from a Thief

    ★★½

  • Family Film

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • We Are Pregnant

    ★★★

  • Stay with Me

    ★★★½

  • The New Kid

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Joy

    ★★½

  • The Bride

    ★★★★★

  • Palm Trees in the Snow

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★½

  • Truman

    ★★★★

  • Drifters

    ★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★½

  • Regression

    ★★

  • The Walk

    ★★★

  • Crimson Peak

    ★★★½

  • After Eden

  • Birdboy: The Forgotten Children

    ★★★★

  • Parasol

    ★★½

  • An Autumn Without Berlin

    ★★★

  • Thirst

    ★★★½

  • Hotel Transylvania 2

    ★★

  • Blush

    ★★

  • One of Us

    ★★★½

  • Pikadero

    ★★½

  • Freeheld

    ★★★½

  • High-Rise

    ★★★

  • Sunset Song

    ★★★★

  • My Big Night

    ★★

  • Granny's Dancing on the Table

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • The Danish Girl

    ★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • Room

    ★★★★

  • Black Mass

    ★★★

  • Retribution

    ★★★★

  • Paula

  • From Afar

    ★★★★

  • Magallanes

    ★★★

  • The Clan

    ★★★★

  • The Gift

    ★★½

  • Irrational Man

    ★★★★

  • Iona

    ★★★½

  • It's Now or Never

    ★★★

  • Paulina

    ★★★½

  • London Road

    ★★½

  • Requirements to Be a Normal Person

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Jurassic World

    ★★★

  • The Assassin

    ★★★½

  • The Chosen Ones

    ★★★½

  • Land and Shade

    ★★★

  • Carol

    ★★★★½

  • A Perfect Day

    ★★★½

  • Son of Saul

    ★★★★

  • Our Little Sister

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Far from the Madding Crowd

    ★★★½

  • Mia madre

    ★★½

  • The Age of Adaline

    ★★★

  • Happy 140

    ★★★½

  • Furious 7

    ★½

  • Chappie

    ★½

  • Fifty Shades of Grey

    ½

  • 600 Miles

    ★★