• Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Emma.

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • After

  • Us

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Springsteen On Broadway

    ★★★★★

  • RuPaul's Drag Race Holi-slay Spectacular

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Echo in the Canyon

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Meg

    ★★½

  • I Feel Pretty

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★½

  • Wonder

    ★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • SPF-18

    ½

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Conlanging: The Art of Crafting Tongues

  • Logan Lucky

    ★★★

  • A Bad Moms Christmas

    ★★

  • Dunkirk

    ★½

  • You Were Never Really Here

    ★★½

  • Good Time

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★½

  • A Fantastic Woman

    ★★★★★

  • Hot Summer Nights

  • The Light of the Moon

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • God's Own Country

  • Get Out

    ★★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★