nico has logged 32 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Secret of My Success

The Secret of My Success

1987
×
Read the review Edit this entry  
22
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Loving

Loving

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bambi

Bambi

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Space Station No.9

Space Station No.9

2005
×
Edit this entry  
11
Portable Airport

Portable Airport

2004
×
Edit this entry  
11
A Flying City Plan

A Flying City Plan

2005
×
Edit this entry  
11
Iblard Time

Iblard Time

2007
×
Edit this entry  
11
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Light of the Moon

The Light of the Moon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Mudge Boy

The Mudge Boy

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry