sprizzle has logged 15 entries for films during December 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kagemusha

Kagemusha

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Interview

The Interview

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bachelor Mother

Bachelor Mother

1939
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Big Heat

The Big Heat

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Advanced Style

Advanced Style

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ida

Ida

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry