Sort by

Ivan has logged 51 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kapok Tamod Engkanto

Kapok Tamod Engkanto

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Edit this entry  
25
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Smaller and Smaller Circles

Smaller and Smaller Circles

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
We Bare Bears: The Movie

We Bare Bears: The Movie

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
100% Wolf

100% Wolf

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shiraz: A Romance of India

Shiraz: A Romance of India

1928
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ticket of No Return

Ticket of No Return

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Happy Machine

Happy Machine

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
No One Left Behind

No One Left Behind

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
White Echo

White Echo

2019
×
★★
Edit this entry  
04
The Battle of San Romano

The Battle of San Romano

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cerulia

Cerulia

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Motorcycle Drive By

Motorcycle Drive By

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Anna

Anna

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Circus Person

Circus Person

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bridges of Sarajevo

The Bridges of Sarajevo

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
No More Wings

No More Wings

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
No More Wings

No More Wings

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
32-Rbit

32-Rbit

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
32-Rbit

32-Rbit

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cru

Cru

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cru

Cru

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The One-Minute Memoir

The One-Minute Memoir

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
When I Write It

When I Write It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Light Side

The Light Side

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Barbie

Black Barbie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Cats

The Cats

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Electric Swan

Electric Swan

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Love: Chapter 2

Love: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crazy World

Crazy World

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Egg

Egg

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Marooned

Marooned

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Toto

Toto

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry