• Pig

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

  • Minari

    ★★★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Zola

    ★★★

  • Cuties

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Cats

    ½

  • 1917

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★½

  • Waves

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • No Small Matter

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Daddy

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • After Midnight

    ★★½

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Captain Marvel

    ½

  • Greener Grass

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Honey Boy

    ★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Bird Box

    ★½

  • Banana Split

    ½

  • mid90s

    ★★★½

  • White Boy Rick

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ½

  • Avengers: Infinity War

    ½

  • A Quiet Place

    ★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • Coco

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Borg vs McEnroe

    ★★★