Robbie has logged 47 entries for films during August 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
We Are Your Friends

We Are Your Friends

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Edit this entry  
29
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Away We Go

Away We Go

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Other Woman

The Other Woman

2009
×
Read the review Edit this entry  
27
Better Living Through Chemistry

Better Living Through Chemistry

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Animal House

Animal House

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Arthur

Arthur

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gemma Bovery

Gemma Bovery

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vacation

Vacation

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Bad Education Movie

The Bad Education Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Strange Magic

Strange Magic

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
After the Rehearsal

After the Rehearsal

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Absolutely Anything

Absolutely Anything

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pixels

Pixels

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hick

Hick

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Harmontown

Harmontown

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★
Edit this entry  
12
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hot Pursuit

Hot Pursuit

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Max

Max

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Accidental Love

Accidental Love

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
The Guard

The Guard

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crank

Crank

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry