• Men

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Unborn

    ½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Antlers

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • 9/21/21

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Respect

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★

  • Fisher

    ½

  • Pig

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Lamb

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • On My Mind

  • After Yang

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★½

  • The Tomorrow War

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

  • The Woman in the Window

    ½

  • Army of the Dead

    ½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

  • Save Ralph

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Fruity

    ★★★

  • Us Again

    ★★★

  • Nian

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★