Sarah has logged 361 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Afronauts

Afronauts

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Andhadhun

Andhadhun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Splash

Splash

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Best Worst Thing That Ever Could Have Happened...

Best Worst Thing That Ever Could Have Happened...

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
Read the review Edit this entry  
26
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
25
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
MARS: Inside SpaceX

MARS: Inside SpaceX

2018
×
Edit this entry  
20
An Ordinary Man

An Ordinary Man

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

2011
×
Read the review Edit this entry  
31
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Child's Play

Child's Play

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry