Sort by

Adrian has logged 43 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Death of a Fisherman

Death of a Fisherman

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Post

The Post

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pompeii

Pompeii

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
How It Ends

How It Ends

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Marauders

Marauders

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spectral

Spectral

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Silence

The Silence

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Overlord

Overlord

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Watch Out, We're Mad

Watch Out, We're Mad

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Your Son

Your Son

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Night Manager

The Night Manager

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Message from the King

Message from the King

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry