RSS feed for sree

sree has logged 95 entries during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Team Thor: Part 2

Team Thor: Part 2

2017
×
Edit this entry  
17
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Team Thor

Team Thor

2016
×
Read prior review Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scripted Content

Scripted Content

2014
×
Edit this entry  
05
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
History of Japan

History of Japan

2016
×
Edit this entry  
04
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Don't Hug Me I'm Scared 6

Don't Hug Me I'm Scared 6

2016
×
Edit this entry  
01
Don't Hug Me I'm Scared 5

Don't Hug Me I'm Scared 5

2015
×
Edit this entry  
01
Don't Hug Me I'm Scared 4

Don't Hug Me I'm Scared 4

2015
×
Edit this entry  
01
Don't Hug Me I'm Scared 3

Don't Hug Me I'm Scared 3

2014
×
Edit this entry  
01
Don't Hug Me, I'm Scared II: Time

Don't Hug Me, I'm Scared II: Time

2014
×
Edit this entry  
01
Don't Hug Me, I'm Scared

Don't Hug Me, I'm Scared

2011
×
Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sunspring

Sunspring

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Team Thor

Team Thor

2016
×
Read prior review Edit this entry  
28
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Ae Dil Hai Mushkil

Ae Dil Hai Mushkil

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry