Sort by

Sunday has logged 528 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★½
Edit this entry  
30
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Down

Down

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Buried Alive II

Buried Alive II

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
Killjoy

Killjoy

2000
×
Read the review Edit this entry  
28
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★½
Edit this entry  
26
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★
Edit this entry  
26
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Snow Shark: Ancient Snow Beast

Snow Shark: Ancient Snow Beast

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Krampus: The Christmas Devil

Krampus: The Christmas Devil

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Leprechauns' Christmas Gold

The Leprechauns' Christmas Gold

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Killers

Killers

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Phantasm IV: Oblivion

Phantasm IV: Oblivion

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Them

Them

2006
×
★★★★
Edit this entry  
18
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Dorm That Dripped Blood

The Dorm That Dripped Blood

1982
×
★★★½
Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Graveyard Disturbance

Graveyard Disturbance

1987
×
★★★
Edit this entry  
16
Cujo

Cujo

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Thing

The Thing

2011
×
★★½
Edit this entry  
15
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alligator 2: The Mutation

Alligator 2: The Mutation

1991
×
★★
Edit this entry  
13
Bloody Moon

Bloody Moon

1981
×
★★★★
Edit this entry  
11
Spring

Spring

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Bonnie & Clyde vs. Dracula

Bonnie & Clyde vs. Dracula

2008
×
★★★
Edit this entry  
09
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Organ

Organ

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Phoenix Forgotten

Phoenix Forgotten

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Ghosthouse

Ghosthouse

1988
×
★★★★
Edit this entry