Sunday has logged 576 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★
Edit this entry  
31
Tough Love

Tough Love

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Cabiria, Charity, Chastity

Cabiria, Charity, Chastity

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fan Mail

Fan Mail

2003
×
★½
Edit this entry  
31
Prom Night

Prom Night

2008
×
★½
Edit this entry  
31
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Timber

The Timber

2015
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Bloomin Mud Shuffle

Bloomin Mud Shuffle

2015
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★★
Edit this entry  
25
StageFright: Aquarius

StageFright: Aquarius

1987
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Torso

Torso

1973
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Patchwork

Patchwork

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knights of Badassdom

Knights of Badassdom

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Commando

Commando

1985
×
★★★½
Edit this entry  
19
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★★
Edit this entry  
16
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Black Belly of the Tarantula

The Black Belly of the Tarantula

1971
×
★★★½
Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Corruption of Chris Miller

The Corruption of Chris Miller

1973
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Blade in the Dark

A Blade in the Dark

1983
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Girl Who Knew Too Much

The Girl Who Knew Too Much

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Strange Vice of Mrs Wardh

The Strange Vice of Mrs Wardh

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
12
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Edit this entry  
11
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Edit this entry  
10
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★★
Edit this entry  
09
Newsies

Newsies

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Christmas Perfection

Christmas Perfection

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
The Christmas Calendar

The Christmas Calendar

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
A Cinderella Christmas

A Cinderella Christmas

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
A Case of Spring Fever

A Case of Spring Fever

1940
×
★★½
Edit this entry  
07
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Holly's Holiday

Holly's Holiday

2012
×
Read the review Edit this entry  
05
Christmas with a View

Christmas with a View

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
05
12 Pups of Christmas

12 Pups of Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Smelf the Elf Holiday Special

Smelf the Elf Holiday Special

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Christmas with a Prince

Christmas with a Prince

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Hometown Holiday

Hometown Holiday

2018
×
½
Edit this entry