Sunday has logged 41 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ripper: Letter from Hell

Ripper: Letter from Hell

2001
×
★★
Edit this entry  
30
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
30
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Sweet Sixteen

Sweet Sixteen

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
House on the Edge of the Park

House on the Edge of the Park

1980
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mr. Nanny

Mr. Nanny

1993
×
★★
Edit this entry  
22
Frozen

Frozen

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Ava in the End

Ava in the End

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Man in the Corner

Man in the Corner

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Live

Live

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Final Girl Returns

The Final Girl Returns

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Offbeat

Offbeat

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Conversion Therapist

Conversion Therapist

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Basic Witch

Basic Witch

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Maggie May

Maggie May

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Waffle

Waffle

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Scare Package

Scare Package

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Deadwax

Deadwax

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Nightmare Cinema

Nightmare Cinema

2018
×
★½
Edit this entry  
17
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Death Race: Beyond Anarchy

Death Race: Beyond Anarchy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cursed

Cursed

2005
×
★★★½
Edit this entry  
07
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★
Edit this entry  
07
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★
Edit this entry  
03
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry