• Prey

    ★★★½

  • Darlings

    ★★★½

  • Carter

    ★★★

  • Not Okay

    ★★★

  • The Legend

    ½

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • Shadow of the Night

    ★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Ante... Sundaraniki!

    ★★★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★

  • Vikram

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • The Roundup

    ★★★½

  • Puzhu

    ★★

  • Don

    ★★½

  • The Valet

    ★★★

  • Saani Kaayidham

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Memory

  • Kaathuvaakula Rendu Kaadhal

  • K.G.F: Chapter 2

    ★★★★

  • Beast

    ★★½

  • Taanakkaran

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Manmatha Leelai

  • RRR

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • Maaran

  • Etharkkum Thunindhavan

    ★★

  • Bheeshma Parvam

    ★★★

  • Bheemla Nayak

    ★★★

  • No Exit

    ★★

  • Valimai

    ★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Vilangu

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Dog

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★★

  • Gehraiyaan

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Mahaan

    ★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Bro Daddy

    ★★½

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Hridayam

    ★½

  • Fresh

    ★★★

  • The House

    ★½

  • Gold

    ★½

  • Scream

    ★★★½

  • Writer

    ★★

  • Shyam Singha Roy

    ★★★★

  • Minnal Murali

    ★★★

  • Atrangi Re

    ★★½

  • Rocky

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★