• French Water

    ★½

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Still Processing

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • Last and First Men

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Paul Schrader: Man in a Room

  • Frozen II

    ★★★½

  • The Fall

    ★★★½

  • The Forest of Love

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Brigitte

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★½

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Lore

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • Elliott Erwitt - Silence Sounds Good

    ★★½

  • Midsommar

    ★★

  • To the Ends of the Earth

    ★★★½

  • A Tale of Two Kitchens

    ★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★

  • Zombi Child

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • I Am Easy to Find

    ★★★

  • Rock Island Line: The Song That Made Britain Rock

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Parchís: the Documentary

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • Shooting the Mafia

    ★★½

  • Fyre

    ★★★

  • When You're Lost in the Rain

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • In Fabric

    ★★½

  • High Life

    ★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Anthropocene: The Human Epoch

  • Charlie Says

    ★★★

  • Suspiria

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★

  • Hotel by the River

    ★★★

  • Too Macabre: The Making of Elvira, Mistress of the Dark

    ★½

  • Burning

    ★★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★★

  • Asako I & II

    ★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★★

  • Fainting Spells

    ★★★½

  • Cold War

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Garry Winogrand: All Things Are Photographable

    ★★★½

  • Unsane

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★½

  • Grass

    ★★½