Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
Edit this entry  
13
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
Edit this entry  
09
On the Edge

On the Edge

1949
×
★★½
Edit this entry  
07
Picnic

Picnic

1949
×
★★★★
Edit this entry  
07
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Fragment of Seeking

Fragment of Seeking

1947
×
★★
Edit this entry  
04
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

1942
×
★★½
Edit this entry  
03
Intimate Lighting

Intimate Lighting

1965
×
★★★★
Edit this entry  
02
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★½
Edit this entry  
30
Touching the Skin of Eeriness

Touching the Skin of Eeriness

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
Edit this entry  
29
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Along for the Ride

Along for the Ride

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
On-Gaku: Our Sound

On-Gaku: Our Sound

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★½
Edit this entry  
24
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★
Edit this entry  
23
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
Edit this entry  
22
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★
Edit this entry  
21
Simon and Garfunkel: Songs of America

Simon and Garfunkel: Songs of America

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★½
Edit this entry  
18
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Heaven Is Still Far Away

Heaven Is Still Far Away

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★½
Edit this entry  
14
Lourdes

Lourdes

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Magic Horse

The Magic Horse

1953
×
Edit this entry  
07
Papageno

Papageno

1935
×
Edit this entry  
07
The Adventures of Dr. Dolittle: The Lion's Den

The Adventures of Dr. Dolittle: The Lion's Den

1928
×
Edit this entry  
06
Happy Hour

Happy Hour

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Secret of the Marquise

The Secret of the Marquise

1922
×
★★★
Edit this entry  
01
The Flying Koffer

The Flying Koffer

1921
×
★★★½
Edit this entry  
28
Uptight

Uptight

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The March of the Machines

The March of the Machines

1927
×
★★★½
Edit this entry  
24
Lore

Lore

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
When You're Lost in the Rain

When You're Lost in the Rain

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Fainting Spells

Fainting Spells

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★
Edit this entry  
22
Anti-Objects, or Space Without Path or Boundary

Anti-Objects, or Space Without Path or Boundary

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Dislocation Blues

Dislocation Blues

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Hotel

Hotel

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
I'll Remember You as You Were, Not as What You'll Become

I'll Remember You as You Were, Not as What You'll Become

2016
×
★★★★
Edit this entry