Pepe has logged 24 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ice

Ice

1970
×
★★½
Edit this entry  
29
Dark City

Dark City

1950
×
★★★½
Edit this entry  
27
Force of Evil

Force of Evil

1948
×
★★★★
Edit this entry  
23
Usher

Usher

2000
×
★★½
Edit this entry  
23
The Four Elements

The Four Elements

1966
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Wormwood Star

The Wormwood Star

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Assignation

The Assignation

1953
×
★★½
Edit this entry  
21
My Life Directed by Nicolas Winding Refn

My Life Directed by Nicolas Winding Refn

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
Edit this entry  
13
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
Edit this entry  
09
On the Edge

On the Edge

1949
×
★★½
Edit this entry  
07
Picnic

Picnic

1949
×
★★★★
Edit this entry  
07
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Fragment of Seeking

Fragment of Seeking

1947
×
★★
Edit this entry  
04
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

1942
×
★★½
Edit this entry  
03
Intimate Lighting

Intimate Lighting

1965
×
★★★★
Edit this entry  
02
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★½
Edit this entry