• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Tear Along the Dotted Line

  • All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

    ★★★

  • Dune

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Kissing Booth 2

  • Carmen Sandiego: To Steal or Not to Steal

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

  • It Chapter Two

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Ma

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Perfect Date

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Oh, Ramona!

    ½

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Swiped

  • mid90s

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Nun

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Incredibles 2

  • The House That Jack Built

  • The Kissing Booth

  • Bao

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Black Museum

  • Wonder

    ★★★½

  • The Babysitter

    ★★

  • SPF-18

    ½

  • It

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★½

  • What Happened to Monday

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Kidnap

    ★★★★

  • 47 Meters Down

  • The Florida Project

    ★★★

  • Everything, Everything

    ★★

  • Baywatch

  • Life

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: San Junipero

  • Split

    ★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★★

  • Brain on Fire