Sort by

Christopher has logged 192 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Promare

Promare

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Breathless

Breathless

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Current War

The Current War

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Mapplethorpe

Mapplethorpe

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Freaks

Freaks

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry