• Men

    ★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Studio 666

  • The Batman

    ★★★★

  • Dog

    ★★½

  • Blacklight

  • Uncharted

    ★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

    ★½

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

  • Dual

    ★★

  • Redeeming Love

    ★½

  • Fresh

    ★★★

  • Sex Appeal

  • Scream

    ★★★

  • The King's Daughter

    ★★½

  • The 355

    ★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • The Humans

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Montana Story

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Memoria

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Friends: The Reunion

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★