Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Men

Men

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★
Edit this entry  
26
Mad God

Mad God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hatching

Hatching

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
What Is a Woman?

What Is a Woman?

2022
×
½
Edit this entry  
23
For Some Inexplicable Reason

For Some Inexplicable Reason

2014
×
★★
Edit this entry  
18
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Monster

Monster

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Homunculus

Homunculus

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Detachment

Detachment

2011
×
★★★½
Edit this entry  
18
Steins;Gate

Steins;Gate

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Ping Pong the Animation

Ping Pong the Animation

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Cosmos

Cosmos

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★½
Edit this entry  
01
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Girls und Panzer

Girls und Panzer

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
The King of Pigs

The King of Pigs

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Edit this entry  
06
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Edit this entry  
31
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Texhnolyze

Texhnolyze

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mom and Other Loonies in the Family

Mom and Other Loonies in the Family

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
A fekete múmia átka

A fekete múmia átka

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Boogiepop Phantom

Boogiepop Phantom

2000
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dead Leaves

Dead Leaves

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
Panty & Stocking with Garterbelt

Panty & Stocking with Garterbelt

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

2012
×
★★½
Edit this entry  
12
Berserk

Berserk

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Barbie & Her Sisters in a Puppy Chase

Barbie & Her Sisters in a Puppy Chase

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Armageddon Gospels

Armageddon Gospels

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Tag

Tag

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
16
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Ju-on: The Curse 2

Ju-on: The Curse 2

2000
×
Read the review Edit this entry  
08
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★★
Edit this entry  
07
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★
Edit this entry  
07
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★½
Edit this entry