Sort by

Maverick has logged 484 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★½
Edit this entry  
25
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Edit this entry  
23
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★½
Edit this entry  
23
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Young Pope

The Young Pope

2016
×
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Primal

Primal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Edit this entry  
12
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
17 Again

17 Again

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Limbo

Limbo

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★½
Edit this entry  
02
Climax

Climax

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry