Shikhar Shivraj has logged 27 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Friday

Black Friday

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ping Pong the Animation

Ping Pong the Animation

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
Trapped

Trapped

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Axone

Axone

2019
×
½
Edit this entry  
21
Salaam Bombay!

Salaam Bombay!

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ugly

Ugly

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Sword of Doom

The Sword of Doom

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Salim Langde Pe Mat Ro

Salim Langde Pe Mat Ro

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zindagi Na Milegi Dobara

Zindagi Na Milegi Dobara

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dev.D

Dev.D

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mayabazar

Mayabazar

1957
×
★★★
Edit this entry  
13
13th

13th

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Tatami Galaxy

The Tatami Galaxy

2010
×
Read the review Edit this entry  
09
Money Heist: The Phenomenon

Money Heist: The Phenomenon

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Maqbool

Maqbool

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Haider

Haider

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lootera

Lootera

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Masaan

Masaan

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
La Strada

La Strada

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry