Sort by

Data has logged 300 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Head

Head

1968
×
Read the review Edit this entry  
26
Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
100 Scariest Movie Moments

100 Scariest Movie Moments

2004
×
Read the review Edit this entry  
24
The Attic Expeditions

The Attic Expeditions

2001
×
Read the review Edit this entry  
22
Skinner

Skinner

1993
×
Read the review Edit this entry  
22
Dr. Seuss' The Grinch Musical

Dr. Seuss' The Grinch Musical

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Perfect Scary Movie

The Perfect Scary Movie

2005
×
Read the review Edit this entry  
20
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Six Months to Live

Six Months to Live

1977
×
Read the review Edit this entry  
20
The Sappy Sap

The Sappy Sap

1985
×
Read the review Edit this entry  
20
Cult of Terror

Cult of Terror

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Never Sleep Again: The Elm Street Legacy

Never Sleep Again: The Elm Street Legacy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
To Hell and Back: The Kane Hodder Story

To Hell and Back: The Kane Hodder Story

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Walking Dead Girls

The Walking Dead Girls

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
Vacation

Vacation

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
Kingdom Come

Kingdom Come

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
Medieval Times: The Making of Army of Darkness

Medieval Times: The Making of Army of Darkness

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
Read the review Edit this entry  
14
Masters of Horror

Masters of Horror

2002
×
Read the review Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Swallowed Souls: The Making of Evil Dead 2

Swallowed Souls: The Making of Evil Dead 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
12
Flower

Flower

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
A Merry Friggin' Christmas

A Merry Friggin' Christmas

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
Read the review Edit this entry  
11
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
Read the review Edit this entry  
09
The Ladykillers

The Ladykillers

2004
×
Read the review Edit this entry  
09
Machete Kills

Machete Kills

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Stryker's War

Stryker's War

1980
×
Read the review Edit this entry  
08
Thou Shalt Not Kill... Except

Thou Shalt Not Kill... Except

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Comic Book: The Movie

Comic Book: The Movie

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money

From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Touch the Top of the World

Touch the Top of the World

2006
×
Read the review Edit this entry  
06
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Read the review Edit this entry  
06
Alien Apocalypse

Alien Apocalypse

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Majestic

The Majestic

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
McHale's Navy

McHale's Navy

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Congo

Congo

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Serving Sara

Serving Sara

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Ant Bully

The Ant Bully

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
It's Murder!

It's Murder!

1977
×
Read the review Edit this entry  
01
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
Read the review Edit this entry  
01
White on Rice

White on Rice

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Timequest

Timequest

2000
×
★★
Read the review Edit this entry