Sort by

Data has logged 25 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Standing Up, Falling Down

Standing Up, Falling Down

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
I'm a Mitzvah

I'm a Mitzvah

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
Blue Iguana

Blue Iguana

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Entanglement

Entanglement

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Intervention

The Intervention

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Waiting for Godot

Waiting for Godot

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Little Odessa

Little Odessa

1994
×
Read the review Edit this entry  
23
Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Trees Lounge

Trees Lounge

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
We Think the World of You

We Think the World of You

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Infinity Baby

Infinity Baby

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Igby Goes Down

Igby Goes Down

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ophelia

Ophelia

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
National Theatre Live: One Man, Two Guvnors

National Theatre Live: One Man, Two Guvnors

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Upgrade

Upgrade

2018
×
Read the review Edit this entry