• To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Break the Silence: The Movie

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Bring the Soul: The Movie

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Despite Everything

    ★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Leaving Neverland

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Aquaman

    ★★½

  • The Princess Switch

    ★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Venom

    ★★

  • Green Book

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½