• Brazen

    ★½

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • McCartney 3, 2, 1

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Stay On

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Yes Day

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Outside the Wire

    ★½

  • WandaVision

    ★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • A Splendid Day For Time Travel

    ★★★★½

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Looking at the World in a New Way: The Making of Tenet

  • The Dry

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★½

  • The Call

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • My First Summer

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½