Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Shooting

The Shooting

1966
×
★★★
Edit this entry  
08
Ride in the Whirlwind

Ride in the Whirlwind

1966
×
★★★
Edit this entry  
07
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bulletproof

Bulletproof

1996
×
Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Binge

The Binge

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
13
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Edit this entry  
08
Gleaming the Cube

Gleaming the Cube

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
2 Days in Paris

2 Days in Paris

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Clueless

Clueless

1995
×
★★★
Edit this entry  
28
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gimme Danger

Gimme Danger

2016
×
Edit this entry  
28
Lilies of the Field

Lilies of the Field

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Long Dumb Road

The Long Dumb Road

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Woman in the Fifth

The Woman in the Fifth

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zoolander

Zoolander

2001
×
Edit this entry  
19
Rocky V

Rocky V

1990
×
Edit this entry  
19
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
Edit this entry  
19
Rocky III

Rocky III

1982
×
Edit this entry  
19
Rocky II

Rocky II

1979
×
Edit this entry  
19
Kickboxer

Kickboxer

1989
×
Edit this entry  
19
Police Academy 6: City Under Siege

Police Academy 6: City Under Siege

1989
×
Edit this entry  
19
Police Academy 5: Assignment Miami Beach

Police Academy 5: Assignment Miami Beach

1988
×
Edit this entry  
19
Police Academy 4: Citizens on Patrol

Police Academy 4: Citizens on Patrol

1987
×
Edit this entry  
19
Police Academy 3: Back in Training

Police Academy 3: Back in Training

1986
×
Edit this entry  
19
Police Academy 2: Their First Assignment

Police Academy 2: Their First Assignment

1985
×
Edit this entry  
19
Police Academy

Police Academy

1984
×
Edit this entry  
19
Stargate

Stargate

1994
×
Edit this entry  
19
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
Edit this entry  
19
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
Edit this entry  
19
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
Edit this entry  
19
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
Edit this entry  
19
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
Edit this entry  
19
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
Edit this entry  
19
Octopussy

Octopussy

1983
×
Edit this entry  
19
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
Edit this entry  
19
Moonraker

Moonraker

1979
×
Edit this entry  
19
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
Edit this entry