Sort by

sarah has logged 11 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frequency

Frequency

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Key Largo

Key Largo

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry