sarah has logged 33 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
27
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Killing Season

Killing Season

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fracture

Fracture

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Burn

Burn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Duchess

The Duchess

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Little Princess

A Little Princess

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry