Sort by

Stacey has logged 29 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Reader

The Reader

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Winchester

Winchester

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Remember You

I Remember You

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry