Sort by

Stacey has logged 227 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Slither

Slither

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Saw II

Saw II

2005
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Wall Street

Wall Street

1987
×
Edit this entry  
24
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cujo

Cujo

1983
×
Read the review Edit this entry  
24
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Soul Surfer

Soul Surfer

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Dog's Life

A Dog's Life

1918
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kitty

Kitty

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry