• The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

    ★★★★½

  • Falling for Figaro

    ★★★½

  • A Banquet

  • Dune

    ★★★★½

  • Demonic

  • Bergman Island

  • Benedetta

  • Cow

  • Clean

  • Catch the Fair One

    ★★★★

  • The Novice

    ★★★★

  • Dating & New York

  • We Need to Do Something

  • The Djinn

  • The Feast

  • The Meaning of Hitler

  • The Beta Test

  • We're All Going to the World's Fair

  • John and the Hole

  • We Can Be Heroes

  • Hunter Hunter

  • The Dry

  • The Prom

    ★★★

  • Embattled

  • Happiest Season

    ★★½

  • Kindred

  • Stardust

  • Shithouse

  • Six Minutes to Midnight

  • Blithe Spirit

  • Dear Santa

  • Little Fish

    ★★★★½

  • MLK/FBI

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Monday

  • Rent-A-Pal

    ★★½

  • Enemies of the State

  • Holler

  • Mainstream

  • Come True

  • Summerland

    ★★★★★

  • Made in Italy

  • Hamilton

  • The Rental

  • Sputnik

  • Ottolenghi and the Cakes of Versailles

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Resistance

  • The Trip to Greece

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • My Salinger Year

  • The Nest

  • Promising Young Woman

    ★★

  • The Nowhere Inn

  • Farewell Amor

  • Relic

  • Zola

    ★★★½

  • The Night

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Help Me I'm Dying

    ★★★

  • Gemini Man

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saria

    ★★★½

  • Tall Girl

    ½