Sort by

Stacy has logged 37 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Rear Window

Rear Window

1954
×
Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
M

M

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Love You to Death

I Love You to Death

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
High Noon

High Noon

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Drive

Drive

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry